انتظار

رمضان... خوش آمدییک سال صبوری، یک سال غم دوری، یک سال چشم انتظاری.
باورت می شود محمد؟! محبوب از در برسد و آغوش باز کند که من هم تو را چشم در راه بودم و طاقت هجرانت بیش از این نداشتم؟ گویی که تمام سال را به انتظار آیینه نشسته بودی! در هوای بودن معشوق نفس میکشی و به وسعت تمام روزها و شبهایی که به چشمانت وعده باران شوق میدادی، ابری می شوی و عاقبت، انتظار چون به سر می رسد برای شکستن این دل خسته، یک قطره هم کفایت میکند.
انتظار برای وصال، عاشق را دم به دم می کشد و زنده می سازد. آتش میزند و به خاکستر می نشاند. اما اگر جام عشق را از شوکران انتظار تهی کنند دیگر نه آبرویی برای ساقی می ماند و نه نشان از میکده ای. تمام وجود عاشق در تب وصال می سوزد اما نوشداروی این تب، نه وصال است که درمان، شیدایی پنهان معشوق است. پرنده اگر بداند دل آسمان برایش تنگ نمی شود هرگز از قفس بی حصار نمی گریزد.
صدای اذان که در گوش شهر میپیچد من سیراب از جام دعا می شوم. چه خوش حالتی بر بنده حقیرت می رود ای خدای من! کاش هرگز به پایان نرسد اذان ماه عشق. یکسال خیره به تقویم نماندم که سی غروب، روزه خود افطار کنم بدون آرزوهای بزرگ و کوچک، بدون دعا برای بندگانت.  آنهمه دلتنگی را به جان نخریدم که آرزوی خوشبختی و سلامت نکنم برای آنها که می شناسمشان و گاهی فراموشم میکنند و گاهی فراموششان میکنم. آتش انتظار را در سینه نگداختم که کامروا نگشته از سر سفره نعمت پروردگار برخیزم و سوی طعامی زمینی بشتابم! رو سیاهم ای خدا، سیه روز و سیه بختم مکن!
ای مؤذن! کمی آهسته تر در گوش فلک اسرار هستی بخوان! من هم با خدا سخن بسیار دارم.

/ 99 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خدایی که شسکت خورد

بزودی دنیا را ترک خواهم گفت و از من هیچ! به یادگار خواهد ماند استخوانهایم را سگها خواهند لیسید و من، نیست خواهم شد و به هرگز خواهم پیوست . فرصتی نیست و من در این گمشده-گرداب به حلقه ی آخر رسیده ام کجاست آن دست پرمهر که دستم گیرد... محمد امین

مهشيد

سلام دوست من خوبی ؟ خبرای خوبی دارم يه سری به ما می زنی؟

محدثه

سلام. شوخی؟ نقل قول می کنم..همين مثل اوی يکی داداشم حرف زدين ناظر و ... اما حس خودم.گفته واسه باز آفرينی کافيه.. حتی يه رايحه می تونه واسه نقب زدن کافي باشه مگه نه؟ نگفته عشق گفته باز آفرينی!

علی رضا

سلام دوست عزيزم از مطلبتان بسيار لذت بردم ممنونآيا می دانيد استاد فتاح کيست؟و با او چه کردند؟

حامی

سلام دوست عزيزم از مطلبتان بسيار لذت بردم ممنونآيا می دانيد استاد فتاح کيست؟و با او چه کردند؟

زيبا بود التماس دعااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

hamidreza

webet ye fazayeee manavii ghashngii dare

امیر

بسیار زیبا بود این هنر از دل جوشیده تبریک میگم دوست دارم شما رو تو سایت ملاقات کنم و مطال زیباتونو اونجا ببینم

شهرام

سلام می خوانی ام؟ جنگل از آتش می هراسد من از تو که چشمانت چخماق هر چه دارم است