راز شب

راز شببوی شب بو ها که حیاط را پر میکند گویی کسی ندا میزند که وقت مشق هر شب فرارسیده است. مدادم را برمیدارم. کاغذ اما همیشه روی میز آماده است. با چند سطری سیاه شده از تکلیف دیشب. صدای تار، اتاق را در جادویی خواستنی، غرق میکند و من، سرمشق عشق برمیگیرم.
هنوز خط اول را تمام نکرده ام که باز هم شیطنتی آشنا، روحم را به بازی میگیرد. آن سوی پنجره، ماه به نظاره من نشسته است. چقدر فاصله میان من و ماه کم است. شاید به اندازه یک آه! شاید هم کمی کمتر.
با ماه سخن از زمین می گویم. از آدمها و غمهای زمینی. شکوه میکنم از کلاغهای قصه هایم که هیچگاه به خانه نمیرسند! از عاقبت شعرهایم که در هیاهوی واژه های امروزی، در به در قافیه شده اند. از قلبی که دیگر تاب ماندن در سینه ندارد. از چشمی که بغض میکند اما نمیگرید.
دستم را به سوی ماه دراز میکنم. حس حسادت ستاره ها را خوب میفهمم. اما دیگر دستم به دامانش گره خورده. چیزی نمانده که از جایش کنده شود! ناگهان نورش گم می شود. میترسم. دستم را به عقب میبرم. بیدار میشوم از خواب داشتن فانوس خیال!
به خودم که می آیم شب را آماده رفتن میبینم. پنجره را میبندم. آه! باز هم مشقهایم نیمه تمام ماند. مانند دیشب و شب قبل و شبهای پیش از آن. وقت خوابیدن اما هیچ کس چون من خوشبخت نیست! رازش را به هیچکس نخواهم گفت.ماه در بستر خیال من به خواب رفته است.

امشب ای ماه ، به درد دل من تسکینی * آخر ای ماه ، تو همدرد من مسکینی
همه در چشمه مهتاب غم از دل شویند * امشب ای مه تو هم از طالع من غمگینی

/ 88 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناشناس

خیلی باحالی

ناشناس

دوستت دارم

ناشناس

خوش به حالت.میتونی راحت حرفتو بزنی. به منم کمک کن.

ناشناس

حرفات خیلی قشنگه

سکوت قاصدک

ممنون دوست من که به من سر زدين هر وقت آپ کردين حتما خبرم کنين لطفا خوشحال ميشم بازم به من سر بزنين

HERKOOL

با سلام به شما دوست عزيز شما ميتوانيد از انجمن هاي سايت ما بازديد نماييد و از مطالب آن بصورت كاملا رايگان استفاده كنيد. در صورت تمايل در انجمن ها عضو شده و دانسته هاي خود را در اختيار هموطنان ديگر قرار دهيد و يا از ديگران سوال كنيد. به اميد ديدار شما در انجمن هاي ما با آدرس: http://forum.dreamultra.com و بازديد از سايت رسمي دريم اولترا با آدرس: http://www.dreamultra.com/ موفق و سربلند باشيد.

نيلوفر روی قلب های شکسته

بابا حرفايی که ميزنی حرف نداره.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

شاپرك بهاري

زيبا بود پايدار باشی بازم به من سر بزنی خوشحال می شم

بهار

سلام دفتر خاطرات قسنگی داری موفق باشی

یگانه

خیلی قشنگ بود............. بی نهایت قشنگ بود............. باورت شاید نشه ولی من با خوندنش گریم گرفت.... "موفق باشی"